Plis, bitte av HerrBarium

RSS
Mi side / Logg inn | Ny brukar? | Hjelp

Plis, bitte-side for 28.10.2008

Publisert tysdag 28. oktober 2008 (#22) - Share on Facebook

Første side - Førre side - Sidearkiv


Her kommer en ny figur, nemlig Gullungen. Han kan vel sies å være mitt alter ego, og har sunne verdier og livsførsel og liten livserfaring. Denne stripa er min første beabeida i Gimp, og det var et såre strev.


Legg til dine favorittar Legg til dine favorittar
Blokker denne serien Blokker denne serien
Tips ein ven Tips ein ven

Oktober 2008
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gå til sidearkivet

Anbefalte seriar

Dersom du liker Plis, bitte, er det òg ein viss sjanse for at du vil like desse seriane:

Smakebit av UmbracoUmbraco
av HerrBarium
18 felles fans
Smakebit av Sagaen om Dadaph SerraphSagaen om Dadaph Serraph
av Bård Lilleøien
16 felles fans
Smakebit av ArildArild
av Eirik Andreas Vik
16 felles fans
Smakebit av SARA SAHARASARA SAHARA
av Siv Nordsveen
14 felles fans
Smakebit av OptipessOptipess
av Kristian Nygård
14 felles fans
Smakebit av WyyrdWyyrd
av Gard Helset
14 felles fans
Smakebit av Luftboller og VentesuppeLuftboller og Ventesuppe
av Gard Marius Guldhav
13 felles fans
Smakebit av HakkumHakkum
av Nils Petter Smeby
12 felles fans
Smakebit av Nilsen og ViktorNilsen og Viktor
av Preben Moan
12 felles fans
Smakebit av TorlekinTorlekin
av Alf
12 felles fans

Andre seriar av same serieskapar

Kommenter denne sida

Du må vera innlogga på Nettserier.no for å kunne skrive kommentarar. Dersom du ikkje er registrert brukar her, er det heilt gratis å registrere seg.

Logg inn



Registrer ny brukar

Kommentarar for denne sida (9)

Hehe, denne figuren har jeg tro på!

Frk. Blips, 28.10.2008, 10:11


Det som overraska meg mest var at han sa «lommeboka» og ikkje «lommeboken».

Ok, det overraska meg enno meir å lese at denne karen er ditt alter ego.

Olaf, 28.10.2008, 11:51


Søt kis.

Zebula77, 28.10.2008, 13:57


Koselig stil og rene farger. Jeg likte spesielt godt genseren hans.

Erlend, 28.10.2008, 14:23


Veldig karakteristisk figur, liker ham.

Sandøy, 28.10.2008, 14:41


Ærlig talt direkte avskyr jeg denne fyren og stilen. Vanligvis sier jeg ikke sånt, for det er uhøflig og ufint, men jeg digger jo UMBRACO, så her syntes jeg at jeg kan si min mening uten å virke hepstersk. Tenk at denne fyren er deg. Wow.

Redmist, 28.10.2008, 15:39


Koselig, men får jeg lov til å spørre hva du beabeida i før Gimp?

therogerman, 28.10.2008, 19:07


Ja da - sjuende versjon av photoshop hadde jeg. Gimp jobber så mye tregere hos meg og jeg skjønner ikke mye av markeringsverktøyet. Det er som å bli satt et par år tilbake i utvikling og jeg plages av det. Men herregud, det er gratis, jeg har ingen RETT til å sutre.

Redmist- Du er og blir redmistsk, og det er moro å høre at noen avskyr noe jeg har laget. Kanskje virker det litt pirrende. Hadde likt å høre grunnen(e) til det da, men Gullungen er ikke så bedrevitersk og sossete som han fremstår her. Nå skal jeg ikke si så mye mer om hvordan han er, men heller prøve å vise det.

Erlend - Genseren, eller kanskje det er lusekofte, har han fått av Se og Hør!

Olaf - Det overrasker meg at det overrasker, men kan det være fordi vi legger ulike meninger i "alter ego"? Det synes å bety både det ene og det motsatte. Jeg tror jeg skal bruke ordet avatar heretter.

HerrBarium, 28.10.2008, 19:40


Jeg er helt uenig med Redmist, jeg synes stilen er veldig flott! Orginal, koselig og perfekt til materialet. Denne serien er bare veldig, veldig kul.

Alexander Slotten, 29.10.2008, 17:54


Siste blogginnlegg:

Skatt i glass og ramme

av HerrBarium, 29.12.2008, 03:46

Tjuefjerde desember. Jeg pakker opp konfekteske etter konfekteske. Konfektesker er kjedelig. Ingen som pakker inn en konfekteske, gjør noen som helst innsats for å gi inntrykk av at pakken kan inneholde noe annet enn nettopp en konfekteske. Konfekt er dødt løp fra unnfangelsen av. Så. Det hele later til å bli en sørgmodig kveld. Helt til..! Det ligger nemlig en tjukk konvolutt under treet. På den står det med søt, rund, noe jentete håndskrift: Må ikke åpnes før julaften kl. 19.25! Hva KAN dette være? Frierbrev? På selveste julekvelden? Nei. Det skulle vise seg å være noe meget bedre.

For overraskelsen sprenger sjokoladekledte blodkar idét jeg fisker frem en nydelig, innrammet Trek og Firk-spesial av vår alles kjære serieskaper dingus.

Wow! Glede, glede! Jeg føler juleglede! Mine morkne smilebånd strekker seg.
Julen er kanskje ikke humbug likevel.


Så glad (og lett rørt) ble jeg av gaven:

Sånn ser gaven ut på nærmere hold:


Gjett om denne gjenstanden skal få sine laurbær å henge på! Så kan jeg gløtte opp på den når ting blir krevende, og tenke- Verden, den er bra.

Takk, dingus!

10 kommentarar

Gå til Plis, bitte-bloggen

Plis, bitte er © HerrBarium 2009. Publiseringsløysinga er utvikla og vedlikehaldt av Nettserier.no.