Mira av Arne Bye

RSS
Mi side / Logg inn | Ny brukar? | Hjelp

Mira-stripe for 13.11.2008

Oppdateres tre ganger i uken. Tirsdag, torsdag og lørdag.
Publisert torsdag 13. november 2008 (#8) - Share on Facebook

Første stripe - Førre stripe - Stripearkiv - Neste stripe - Nyaste stripe


Legg til dine favorittar Legg til dine favorittar
Blokker denne serien Blokker denne serien
Tips ein ven Tips ein ven

November 2008
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Gå til stripearkivet

Anbefalte seriar

Dersom du liker Mira, er det òg ein viss sjanse for at du vil like desse seriane:

Smakebit av Sagaen om Dadaph SerraphSagaen om Dadaph Serraph
av Bård Lilleøien
31 felles fans
Smakebit av SARA SAHARASARA SAHARA
av Siv Nordsveen
31 felles fans
Smakebit av ArildArild
av Eirik Andreas Vik
29 felles fans
Smakebit av UmbracoUmbraco
av HerrBarium
28 felles fans
Smakebit av WyyrdWyyrd
av Gard Helset
25 felles fans
Smakebit av Blargh!Blargh!
av Mads Frantzen
24 felles fans
Smakebit av HakkumHakkum
av Nils Petter Smeby
24 felles fans
Smakebit av OptipessOptipess
av Kristian Nygård
24 felles fans
Smakebit av Nilsen og ViktorNilsen og Viktor
av Preben Moan
22 felles fans
Smakebit av RabarbaraRabarbara
av Kristoffer H. Stokkerud m.fl.
21 felles fans

Andre seriar av same serieskapar

Kategoriar

Mira ligg i desse kategoriane:

Kommenter denne stripa

Du må vera innlogga på Nettserier.no for å kunne skrive kommentarar. Dersom du ikkje er registrert brukar her, er det heilt gratis å registrere seg.

Logg inn



Registrer ny brukar

Kommentarar for denne stripa (13)

Jeg har lyst til å skrive en kommentar til meg selv. Vel vitende om at 2006-Arne som lagde denne stripen ikke kommer til å lese den.

Jeg synes jeg begynner å finne A3-formatet og ruteoppbyggingen begynner å bli bra. Kontrastene i tegningene er også ok. Men det er fortsatt alt for mye tekst, og den er heller ikke spesielt bearbeidet.

...og øret til Niklas opptrer for første gang i første rute. Det var min kommentar. Nå er det deres tur igjen.

Arne Bye, 13.11.2008, 00:03


Du kom meg i forkjøpet. Teksttung stripe.

En ting som slår meg med bikarakterer som læreren, tanten, kusinen og delvis også venninnen til Mira, er at de er ganske sinte/morske ovenfor henne. Det gir ikke karakterene så mye å spille på. Det blir for mye "Mira mot verden" situasjoner mens du fremdeles har så mye annet å hente fra. I denne stripen er det for eks fire forskjellige ideer og situasjoner du kunne fint ha spilt ut som egne striper. Men det er som sagt tidlig i serien.

Ps: du får be øret til Niklas finne sin egen serie istedenfor å kludre til Mira sine ruter.

Are Edvardsen, 13.11.2008, 00:56


Hehe, jeg synes sluttpoenget ble bra her. Og i tenårene er det ganske typisk å ha følelsen av at "hele verden er i mot meg". For unge lesere tror jeg at "Mira mot verden"-faktoren bare er et pluss. Men jeg er enig i at lærerens replikker ble for ordrike, og hun formulerer seg ikke helt troverdig heller. Men dette har jo Arne Bye anno 2008 påpekt allerede.

Frk. Blips, 13.11.2008, 02:10


håhå, for en næsty oppstoppar-nassi! skikklig gammel lærerinne-nese:D

icedexta, 13.11.2008, 04:07


Dette er en sammenslåing av to lærere fra da jeg gikk på videregående.

Det var en av lærerne som hatet meg og jeg hatet henne. Jeg hadde ingen kjærlighet for abstrakt klatteri i det hele tatt, og det var det hun ville vi skulle gjøre, fra den dagen jeg begynte hos henne til den dagen jeg var ferdig med vgs to år senere. De der tegneseriegreiene jeg holdt på med var barnslige, og jeg måtte skjønne snart at jeg måtte modnes og begynne å sette pris på fargeklatter jeg også. Morsomt da at den første årseksamenen i faget da jeg lot meg overtale til å jobbe med et abstrakt uttrykk fordi "sensor kommer til å like det bedre fordi det viser at du har modnet" fikk jeg en to-er. Da den avsluttende eksamenen kom et år senere nektet jeg å ta i mot veiledning fra henne om at sensor ikke kom til å like en tegneserieinnlevering. Jeg leverte en besvarelse i tegneserieuttrykk og gikk ut fra videregående med 5 som avsluttende eksamenskarakter.

Det enda morsomme var at da jeg var tilbake på skolen et år etter at jeg sluttet (samtidlig som Holger og Hagbart var på trykk i Pondus) for å holde foredrag om tegneserier for de nye elevene og da hadde pipa fått en helt annen låt. Da hadde hun visstnok lært meg alt jeg kunne.

Utseende er hentet fra en vikar jeg hadde 3-4 ganger på videregående. Hun var ganske trivelig etter det jeg kan huske, men det er utseendet hennes som jeg virkelig husker.

Arne Bye, 13.11.2008, 08:49


Heheh, kommentarene her ble bedre enn stripa, som allerede andre har sagt er for ord-tung.
Kult utseende på lærerinna.

Zebula77, 13.11.2008, 13:37


haha! bra stripe! hadde ikke sett det sluttpoenget komme! ;)
"kommentarene her ble bedre enn stripa"? -Mulig! Men orker ikke lese så mye!! :p

Nico CS, 13.11.2008, 15:54


Jeg tenker; "Stakkars vikar som har grisenese"
Morsom

ragnarock, 13.11.2008, 17:32


Dette er en lite hjelpsom kommentar..Så unnskyld på forhånd.

Det er bare et problem med serien din(Fra mitt synspunkt) Og det er Miras nese O_O Liker den ikke. Den får henne til å se ut som et troll, og det gjør at jeg ikke liker Mira heller..

Ida nr.1, 13.11.2008, 21:11


Hehehe, det var da også noe å kommentere, men for all del, jeg tar i mot alle kommentarer jeg så fremt de er saklig formulert ;)

Men da er spørsmålet: hvilken nese er det du misliker? Den som Mira har i stripene som har blitt servert i det siste, eller den som er i banneret helt øverst? Som du ser er de forskjellige og nesa vil på MIRAkuløst (høhø) vis gå fra den som er i dagens stripe til den som er i banneret rundt stripe 50 et sted. Uten at vi noen gang ser Mira dra en Jacko-operasjon i stripe 49, eller noen annen stripe før det.

Men hvis dette er, som du sier, det eneste problemet ditt med serien, hva hindrer deg fra å legge den i favoritter? Er du virkelig så grunn at du dømmer personer på utseende?

...og nesen til læreren kommenterer du ikke...

Sorry, jeg måtte bare :p

Arne Bye, 13.11.2008, 22:03


Ja! liker neo-nesa bedre enn retro-nesa!

Enig med Are i at alle i serien blir litt for slemme. Du burde prøve å heller gjøre dem litt dummere og teitere og ikke så grusomt sinte. Det skaper på en måte en litt negativ stemning i serien, og dette er jo ikke Oliver Twist heller. Tenk tommy og tigern for eksempel.

Ellers er tegningene flotte, og sluttpoenget morsomt som vanlig. Gleder meg til å se mer.

ingeborg, 13.11.2008, 23:50


Jeg takker for verdifulle tilbakemeldinger på akkurat denne stripa. Jeg smiler riktignok stille for meg selv og ber dere følge med videre ;)

Arne Bye, 14.11.2008, 00:16


Ja, det er jo en serie i utvikling. Så det blir spennende å se. Gleder meg til nosejobben.

ingeborg, 14.11.2008, 13:42


Mira er © Arne Bye 2009. Publiseringsløysinga er utvikla og vedlikehaldt av Nettserier.no.