Hakkum

av Nils Petter Smeby

Logg inn:

Hakkum-stripe for 24.03.2008

Ny stripe hver mandag, onsdag og fredag
Publisert mandag 24. mars 2008 (#542) - Share on Facebook

Første stripe - Forrige stripe - Stripearkiv - Neste stripe - Nyeste stripe


Om serien
Anbefalte serier

Brukere som har Hakkum blant sine favoritter, liker også:

Nils Petter Smeby har også laget disse seriene:

Hakkum ligger i disse kategoriene:

Kommenter denne stripen

Du må være logget inn på nettserier.no for å kunne skrive kommentarer. Bruk verktøylinjen øverst på siden for å logge deg inn eller registrere deg som bruker.

Kommentarer for denne stripen (11)

Dette ser fantastisk ut, Nils Petter!! ...Men jeg lurer på om fortellerteksten er stor nok for avistrykk?

Frk. Blips, 24.03.2008, 00:16


Kjempefin, likte "notat til meg selv", nok en replikk som ikke funker like bra på norsk, som på engelsk. :)

VivalaOpium, 24.03.2008, 00:23


Det er noe med denne serien som fascinerer meg. Altså, med noe mener jeg nok heller "alt". n__n Flott jobb! Men jo, jeg er enig med Blips og Sveen, teksten hadde blitt for liten for avistrykk. Men om en skulle begynne å vurdere det utifra det så kunne en jo si at streken generelt sett er for tynn. Jeg velger da å ikke pirke for mye på det her og ser på den som en vakkert utført nettserie. n__n

Gard Helset, 24.03.2008, 00:32


Tusen takk for kommentarer! Teksten er godt lesbar i avisen. Moss Dagblad trykker serien i full siderbredde: 24,4cm, og det kravet setter jeg også til andre aviser som ønsker å trykke den. Jeg vil ikke ha Hakkums ruter i frimerkestørrelse! Når det gjelder streken: Jeg liker en tynn, elegant strek. Jeg synes figurene får mer liv og tekstur når ikke tusj-streken er altfor dominerende. Rent grafisk kan man vel si at jeg streber mot en look som minner om klassisk tegnefilm, rett og slett fordi det er en stil jeg mestrer. Jeg har ikke talent nok til å lage en mer ekspressiv strek a la Tommy & Tigern.

Nils Petter Smeby, 24.03.2008, 09:20


Helt fantastisk!

Alf, 24.03.2008, 11:08


Brilliant, men jeg syns "Trenger du hjelp"-replikken avslører litt for mye at han sannsynligvis kommer til å bli reddet i neste stripe.

therogerman, 24.03.2008, 11:34


han har sikkert bygd den opp bra rogerman;)

Jørgen, 24.03.2008, 22:03


Wow, ganske massivt format du kjører! Seff, da funker det jo som en drøm. Og dessuten, med rundt 1000 striper under beltet er du nok ganske stødig på hva du gjør! n___n

Gard Helset, 24.03.2008, 23:05


nydelige bakgrunner også

hepster, 25.03.2008, 13:29


Synes den tynne streken passer finfint til Hakkum, Nils. Prøver meg selv på en mere 'ekspressiv' strek med varierende strektykkelse (noe jeg ikke er helt fornøyd med ennå).

Men, kan ender fly? Er det bare jeg som mangler fugl-kunnskap?

Zebula77, 25.03.2008, 14:31


Ender kan fly - ganske fort også faktisk. Noen ender er trekkfugler, selv om mange velger å overvintre.

Nils Petter Smeby, 25.03.2008, 15:37


Denne serien har blitt lest 241879 ganger siden 12. april 2007.

Denne siden er en del av nettserier.no.