![]() | Siste blogginnlegg | ![]() |
Nyaste blogginnlegg av Arne Bye:
- Steinkjer Serieliga signerer Hærværk i STEINKJER!
- Steinkjer Serieliga signerer på Outland i Trondheim!
- AByes Raptusrapport
- Steinkjer Serieliga begår Hærværk
- Møt Steinkjer Serieliga!
- Rapport fra Tegneseriens Dag 2008 i Steinkjer - i lyd og bilde
- Arne entrer reklamebransjen (nesten)...
- Seminar om Flash-animasjon på Kosmorama Filmfestival 3. mars
- Ikke så verst start for Arbeideravisa... og Mira...
- God jul 2007
Nyaste blogginnlegg av andre forfattarar:
- Oppdatert Person Galleri Kommer
- Idemakere?
- Hvem er pådda?
- Pondus-konkurranse
- Serieferie Høstnummer - OPPDATERT MED FLERE BILDER!
- Seriøse greier
- Klausulen sel blad.
- Jack #3
- Ikke mer serier fra meg før...
- feil*
- Glimrende intervju med Bud Grace
- Photoshop-fenomen
- Angående...
- Dor, Graff, alvar og Veum
- Selfpublishing og salgbarhet
- T.U.T.tegnere uten talent søker tegnere
- Wacom intuos3 a5
- Teikneserietilråding og helvetesmonsteret
- Bud Grace
- BIG is beautiful!
Mira-hjemmesiden åpnes!
Arne Bye, 19.08.2007, 01:21
Ikke helt sikker på hvorfor jeg lager blogginnlegg om det, for det ligger ikke noen striper ute ennå og når de kommer, rett før albumslippet, så kommer de til å dukke opp her på Nettserier også. Skjønt de vil komme på Mira-saiten først.
Men siden er like fullt ut åpnet, og jeg kommer sannsynligvis til å legge ut flere nyheter om Mira der enn jeg gjør her. Så hvis du vil ha med deg dem og i samme slengen bli kjent med Mira-universet før du har lest en eneste stripe er eneste mulighet å besøke http://mira.arnebye.no!
(Takk til vår venn Olaf for verdifull hjelp med siden)
Kommenter denne artikkelen
Du må vera innlogga på nettserier.no for å kunne skrive kommentarar. Bruk verktylinja øvst på sida for å logge deg inn eller registrere deg som brukar.
Kommentarar til denne artikkelen (13)
Ser lovende ut, men alt kan bare bli bedre enn Holger og Hagbert...den var dårlig (elendigt manus)
Alfred Hansen, 19.08.2007, 06:35
Tror dette blir dødsbra ^^ Kansje til og med bedre enn de geniale seriene Holger og Hagbar, Viking-tingen og favoritten min, Hartlepool-fans ler av alle andre!
Ofel, 19.08.2007, 09:12
Ofel, 19.08.2007, 09:13
Ser bra ut. Php også? Tiden på Steinkjer her må ha vært til det bedre!
Jeg var allerede innom Mirasidene når de var i startfasen. Skal si de har fått en designmessig forbedring.
Torgeir, 19.08.2007, 11:36
HAHA! Må si jeg lo godt av stripa om progressiv musikk!
herr_lommelun, 19.08.2007, 12:36
Cool. Way cool. Kan jeg få sånn SMS-varsling når du legger ut striper? ;-D
Romar, 19.08.2007, 12:55
Adamnit: Det er klart manuset til Holger og Hagbart blir elendig(t) hvis du bytter ut annenhver a med en "e". Da kan det bli ganske uforståelig. Men jeg håper at du selv om du ikke likte H&H kan finne glede av Mira.
Ofel: Jeg mener selv at dette er noe av det beste jeg har laget. Det er helt klart bedre enn H&H og kanskje også Edda jr. Hartlepool-fans ler av alle andre er en serie som ikke funker over lengre tid, så det går ikke an å sammenligne de to. Dessuten var det også et samarbeidsprosjekt med Løytnant Roderik ;)
Torgeir: PHP-kodingen er ikke mitt verk, det er Olaf sitt. Den siden du var innom for en god stund siden var aldri ment som noe annet enn en midlertidig side (du la kanskje ikke merke til at det sto "UNDER KONSTRUKSJON!" over nesten hele siden den gangen? :P). Men ja, jeg har lært et og annet om design på multimedieteknologi-studiet.
Anders: Må vel nesten fortelle hvordan jeg fikk ideen da, siden vi har en annen prog-fan her :P Jeg lå på senga og lyttet til debutalbumet til Symphony X på en gammel sliten discman. Plutselig begynte det å hakke noe jævlig. Jeg hadde riktignok hørt albumet en million ganger før så jeg visste det var spilleren det var noe galt med i mitt tilfelle, men jeg begynte å humre litt for meg selv og tenke "haha! Progmetal!".
Romar: SMS? Njaaa... du kan få halv-automatisk e-postvarsling? (Jeg sender deg en mail når første stripe legges ut) :P
Arne Bye, 19.08.2007, 13:24
Steinbarskt. Ser frem til stripene begynner å komme. Forsideskissen din er forresten ekstremt bra! Tydelig at du har tatt deg god tid med den.
Eirik, 19.08.2007, 17:51
...og at du har tegnet den i større format. Jeg er spent på Mira.
HerrBarium, 19.08.2007, 20:32
Gratulerer så møje med ny side! Skal hoste opp en link veldig snart. Jeg blir forresten tørst av den lillafargen. Polet er heldigvis ikke så langt unna.
Men som sagt; gratulerer ;)
Tomte, 19.08.2007, 23:13
Eirik: Takkar! Forsiden er egentlig ferdigtegnet (alt til albumet er ferdigtegnet) men jeg vil ikke offentligjøre den ferdige forsiden før Jon Løvstad ved Seriehuset har godkjent den.
HerrBarium: Stripene er tegnet i større format enn det de ble i H&H-perioden, men forsiden er tegnet i nøyaktig samme format som forsiden på "Helt i 100", "Vennerabatt", "The Rock 'n' Roll Album", "Temmelig Vemmelig" og Fleip nr 1. Jeg trenger nemlig ikke større enn A4 når jeg tegner enkeltillustrasjoner ;)
Tomte: Klarer du virkelig ikke å skrive et innlegg noe sted uten å nevne noe relatert til alkohol? :P
Arne Bye, 20.08.2007, 00:21
adamnit: Kva var det som var så dårleg med Holger og Hagbart manuset da? Om du kan spesifisere litt så kan kritikken din faktisk vere litt til nytte. Og dessuten er eg nysgjerrig på korleis nokon kan ha noko særleg å utsetje på H & H.
Sjølv diggar eg Holger og Hagbart. Einaste var kanskje at serien likna litt mykje på Pondus til tider... (Når dei krangla om kva for eit band som var best til dømes.)
Lykke til med Mira, Arne. Eg føler meg ganske sikker på at den serien blir god og. :)
Ping Are, 21.08.2007, 22:00
Synes ikke Holger og Hagbart var så dumt jeg heller. Da den gikk i Pondus i tre nummer klarte jeg ikke helt å gjøre opp en egen mening, selv om noen av stripene var veldig morsomme. Jeg var bare fjorten da og, skjønte vel knapt halvparten. Men i ettertid har jeg fått mer sansen for den. Kanskje fordi jeg har fått hatt litt kontakt med Arne over nett og møtt en gang på Raptus, og dermed automatisk "må" like serien. Men iblant er Holger og Hagbart en veldig innovativ serie, på tross av likheter med sine "storebrødre", og det gir poeng.
Jeg har stor tro på Mira. Den kan fort bli en av de store norske stripeseriene. Da jeg leste litt om karakterene på hjemmesiden ble jeg nesten overveldet over temaet. Særlig Mira virker som en svært avansert figur. Ærlig talt er Mira-albumet en av de mest lovende norske tegneserieutgivelsene dette året, slik jeg ser det.
Arne Bye er uten tvil et navn for fremtiden.
Eirik, 21.08.2007, 22:37
nettserier.no blir drive av Solstrand Tekst og Bobler, Vestregata 77, 9008 TROMSØ. E-post: post@nettserier.no. Vevmeister: Olaf Moriarty Solstrand.


