Teikneserieblogg

nettserier.no

Logg inn:

Siste blogginnlegg

Nyaste blogginnlegg av Anders Kristiansen:

Nyaste blogginnlegg av andre forfattarar:

Sketchcrawl #12: En invitasjon.

Anders Kristiansen, 14.11.2006, 19:57

Tjohei!

Den niende desember nærmer seg med stormskritt, og da er det internasjonal sketchcrawl-dag. Jeg har skrevet et innlegg om sketchcrawl her en gang tidligere, men her er altså den offisielle invitasjonen til Trondheims-sketchcrawlen.

Jeg kan tenke meg at vi starter oppe på Kristiansteen festning kl. 1300. Og da foreslår jeg at vi møtes oppe ved selve festningsbygget. Rundt festningen er det en ganske stor park, og nydelig utsikt utover sentrum. Etterhvert beveger vi oss ned mot Bakklandet. Her vil det kanskje være en god ide å gå inn på en kafeteria eller noe sånt å få igjen varmen før vi fortsetter. Bakklandet har masse fine bygninger, og forhåpentligvis en del folk vi kan tegne. Dessuten har vi jo gamle bybro, som i hvert fall jeg har planer om å tegne. Så går vi bortover til Nidarosdomen og erkebispegården. Mange fine motiver her, og kanskje kan vi komme inn i domen også, det får vi se. Til slutt er planen å ende opp i de nye møtelokalene til Trondheimstegnerne ute på Skansen, Ila. Der vil det være muligheter til å varme seg mat, drikke, prate, vise hverandre dagens skisser osv... Hvor lenge vi holder på vet jeg ikke. Vi holder på til folk ikke gidder mer, rett og slett. Og om man ikke ønsker å være med hele dagen, er det selvfølgelig bare å komme og gå som man selv vil, men jeg håper jo at så mange som mulig har tid og lyst til å være med på hele runden.

Huskeliste for dagen:
- Tegneutstyr. Man tegner/maler selvfølgelig med de materialene man vil. For å nevne noen muligheter: Blyant, kull, akvarell, tusj...
- Varme klær. Det er jo tross alt desember...
- Sitteunderlag
- Jeg vil dessuten foreslå en liten matpakke og kansje en termos med noe varmt å drikke.

Altså: Lørdag 9. desember klokken 13.00. Kom kom!

Og for de som bor i Oslo og omegn, sjekk her.

Kommenter denne artikkelen

Du må vera innlogga på nettserier.no for å kunne skrive kommentarar. Bruk verktylinja øvst på sida for å logge deg inn eller registrere deg som brukar.

Kommentarar til denne artikkelen (12)

Jeg må flytte til Trondheim når jeg blir stor. Jeg mååå ;-)

Jonas, 14.11.2006, 20:22


Da er vi to! Jeg jobber som bare fy, for å komme meg til Trondheim på den aktuelle datoen. Spørsmålet er om foreldrene mine bidrar med en kjøretur inn til byen. Men, det er jo fortsatt november, så med litt flaks kan vel dette gå bra!

Torgeir, 14.11.2006, 20:29


vil flytte til Japan, jeg. :)

englefjes, 15.11.2006, 15:57


Her er forresten den offisielle pressemeldingen.

herr_lommelun, 17.11.2006, 22:30


Nå blir det Trondheimstur på meg! Gleder meg masse!

Torgeir, 25.11.2006, 20:43


Flott!

herr_lommelun, 25.11.2006, 21:28


Ja da er det ikke lenge igjen dere! Jeg gleder meg veldig til neste lørdag! Håper det er flere her enn Torgeir og jeg som kan. Det er bare å møte opp!

herr_lommelun, 03.12.2006, 00:31


jeg er sannsynlogvis med ;)

SIggE_, 05.12.2006, 10:59


Supert! Flere?

herr_lommelun, 05.12.2006, 11:20


Herr lommelun, ser ut som det blir oss to da hehe

SIggE_, 07.12.2006, 19:50


Det blir oss to, og Torgeir (Agent 000). Dessuten var det flere av Trondheimstegnerne som ville være med, og et par andre jeg kjenner. Men jeg har reklamert for det både her, på pondusforumet, Det Store dyret, det offisielle sketchcrawl-forumet OG i min VG-blogg, så vi får da håpe at flere har fått det med seg...:-)

herr_lommelun, 07.12.2006, 20:23


Jeg gleder meg stort til i morgen! Det er meldt overskyet og 4 grader i Trondheim hele dagen. En mild bris, og forhåpentligvis ikke regn. Det blir i hvert fall ikke MYE regn. Takk og lov for det!

herr_lommelun, 08.12.2006, 17:21


Gå til bloggoversikta

Gå tilbake til hovudsida

nettserier.no blir drive av Solstrand Tekst og Bobler, Vestregata 77, 9008 TROMSØ. E-post: post@nettserier.no. Vevmeister: Olaf Moriarty Solstrand.