Teikneserieblogg

nettserier.no

Logg inn:

Siste blogginnlegg

Nyaste blogginnlegg av Bård Lilleøien:

Nyaste blogginnlegg av andre forfattarar:

Kaputt!

Bård Lilleøien, 30.09.2006, 19:27

PCen min...bestemte seg selvsagt for å ta kvelden straks jeg dukket opp på et lan. Strømforsyning var førstemistenkt, men det viste seg å være feil.
Folk her mistenker nå CPU eller i beste fall hovedkort(forholdsvis billig å bytte), men nå nekter maskinen til og med å boote forbi bios.
Og selvsagt er alt stengt på søndager i nisselandet Norge, så jeg får egentlig ikke gjort NOE med problemet før mandag tidligst. Woho!
Om ting likevel ikke skulle fikses da, må jeg ty til fargelegging i GIMP på Linuxmaskinen hjemme, noe som vil ta lengre tid, fordi jeg ikke er kjent med det programmet..
Det jeg ville si er uansett at det av disse grunnene kan være problematisk å få oppdatert serien fremover. Har uansett striper gående til og med tirsdag(tror jeg), og ting kan løses innen da.
Frem til da får jeg vel heller nyte LANet på mikrodebianlaptopen til en venn mens jeg kommer meg en del timer lengre på FF12 på medbrakt PS2.

Kommenter denne artikkelen

Du må vera innlogga på nettserier.no for å kunne skrive kommentarar. Bruk verktylinja øvst på sida for å logge deg inn eller registrere deg som brukar.

Kommentarar til denne artikkelen (7)

Får håpe alt ordner seg til slutt!

Torgeir, 30.09.2006, 20:25


Det er ikke så altfor mye igjen av serien din nå, vel? Første del av sagaen var jo på 101 striper, visstnok? Og nå er den snart kommet til 100. Med "forsider" til etappene og noen krigsstriper inkludert, da. Men har jeg rett her? Og kommer du til å lage flere deler? Jeg synes det, iallefall.

Eirik, 30.09.2006, 22:01


Styr unna GIMP om du kan - et lite helvete å sette seg inn i, og angreknappen alene kan irritere vettet av en gråstein.

Romar, 30.09.2006, 22:50


GIMP erikke så ille, om man blir vant til det. Jeg vet omtrent åssen jeg jobber med lag på lik linje somi Photoshop,og det er det viktigste.

Angående stripeantall, virker det som telleren her begynner å bli litt feil. Det er 6 etapper, 17 striper i hver, bortsett fra første etappe, som har 16. Jeg teller ikke resumeer, forsider og fillere.
Vi er på stripe 70-80 et sted nå, så det er jo noe igjen.

Dadaph, 30.09.2006, 23:14


Nuvel - holder meg til gode gamle Pshop any day. :-) Håper du får maskina opp å gå igjen kjapt.

Romar, 01.10.2006, 01:08


Virker som ting kan ordne seg i morgen, da jeg får lånt en laptop. Må bare hjem å overføre backup(ja, tar selvsagt backup av alt, ofte), så da er ikke krisen så enorm mer.

Verst for meg som må bytte hovedkort og kanskje CPU....ingen morsom jobb! Men i det minste er ting på harddisken intakt.

Dadaph, 01.10.2006, 01:32


PC levert inn, kan ta en uke, sa dem. Tenkte det ville være mer praktisk enn å gamble på å bytte deler helt til jeg tilfeldigvis bytter riktig del. Jeg hater som sagt å plundre med hardware, selv om jeg jo har peiling nok til å skru sammen en PC.
Så var det bare å vente og håpe at ting løses og at harddisken forblir inntakt(jeg har backup av det viktigste, men ikke alt, og det kan raskt bli et helvetes jobb å måtte reinstallere alt).
Men kanskje jeg bare bekymrer meg unødig? Jeg vet jo at det ikke er harddisken som er gåen når PCen ikke engang kommer frem til bios ved boot.

I mellomtiden bruker jeg dobbelt så lang tid på å fargelegge på en glodhet laptop, så tenk over det når serien leses.

Dadaph, 06.10.2006, 02:12


Gå til bloggoversikta

Gå tilbake til hovudsida

nettserier.no blir drive av Solstrand Tekst og Bobler, Vestregata 77, 9008 TROMSØ. E-post: post@nettserier.no. Vevmeister: Olaf Moriarty Solstrand.